1398/05/29
1:28
Register

تبلیغاتسایر لیگ ها

آخرین اخبار

گزارش

شنبه 20 بهمن 1397 9:6

افشین قطبی در کنفرانس خبری:

ماموریت من در فولاد بزرگتر از فوتبال است، از شهردار خواهش میکنم پارکینگ سریعتر انجام شود

کنفرانس خبری پیش از دیدار تیم های فولاد خوزستان و پرسپولیس با حضور اصحاب رسانه استان خوزستان در محل سالن کنفرانس مجتمع فجر اهواز برگزار شد.

به گزارش سایت باشگاه فولاد خوزستان، افشین قطبی، سرمربی تیم فوتبال فولاد خوزستان در ابتدای این نشست خبری اظهار داشت: خیلی خوشحالم که دوباره همدیگر را می‌بینیم. اولین تجربه مربیگری من در ایران در پرسپولیس بود و یک عشقی این تیم و هوادارانش در قلب من دارند. من تجربه‌های خیلی خوبی در پرسپولیس داشتم و همان‌طور که یک پدر می‌تواند عاشق دو فرزند خودش باشد، باشگاه فولاد فرزند دوم من است. من عاشق فولاد، بازیکنانش و هواداران آن هستم. درست است که فقط 2 ماه است در این باشگاه هستم اما احساس میکنم ماموریت من بزرگتر از یک ورزش و یک فوتبال است و دوست دارم ببینم این استان که استعداد خیلی زیادی در کشور دارد تقویت کنم و فکر می‌کنم می‌توانم در این باشگاه با ساختاری که وجود دارد بازیکنانی را پرورش بدهم و بزرگ کنم برای آینده فولاد.

وی در ادامه افزود: فردا مقابل پرسپولیس بازی سختی خواهیم داشت، چرا که پرسپولیس تیم بسیار خوبی دارد. قطعاً روز سختی برای من خواهد بود، چون فکر نمی‌کردم روزی مقابل پرسپولیس مربیگری کنم، اما باید وظیفه‌ام را انجام بدهم. امیدوارم که هواداران پرسپولیس مرا ببخشند، اما باید کارم را انجام دهم. در این چند وقت پیشرفت خوبی در باشگاه فولاد داشتیم و کارهای تاکتیکی، فنی و... را به خوبی انجام داده‌ایم و آماده هستیم.


سرمربی تیم فوتبال فولاد خوزستان خاطرنشان کرد: فکر می‌کنم دو بازی قبلی ما دو بازی سخت بیرون خانه بود. شرایط تفاوت داشت، اما اکنون احساس می‌کنم تیم ما هر روز پیشرفت می‌کند و بازیکنان هم‌پست‌های خود را به خوبی درک می‌کنند. بازی با پرسپولیس خصوصیات خودش را دارد و همه می‌دانند این تیم بیشترین امتیاز را در جدول دارد، صدرنشین است و بهترین تیم آسیا. فولاد خیلی کار دارد تا به این جایگاه برسد و باید با خصوصیات خاصی در این بازی عمل کنیم. اگر می‌خواهیم شانس پیروزی داشته باشیم، باید کارهای خاصی در این بازی انجام دهیم. تمام بازی‌هایی که در 14 مسابقه پیش رو داریم، باید با آن انگیزه خاصی که هست بازی کنیم تا به نتیجه برسیم.


قطبی درباره هواداران تیم فولاد خوزستان، گفت: آن چیزی که برای من واقعاً مهم است، برخورد و فرهنگ هواداران فولاد در ورزشگاه خانگی ماست. آن چیزی که از نزدیک درک کردم، میهمان‌نوازی هواداران فولاد است. دوست دارم هرکسی که از پرسپولیس به اینجا می‌آید با میهمان‌نوازی ما مواجه شود تا فرهنگی را در ورزشگاه‌ها داشته باشیم. از طرفی دومین مسئله مهم برای ما تشویق بازیکنان به خوبی است تا آنها روحیه بگیرند و تشویق هواداران میزان عشق‌شان به یک باشگاه است که دوست دارم در هر بازی فولاد این مسئله را ببینم.


وی درباره استعدادهای فوتبال ایران و استفاده از آنها گفت: تمام بازیکنان ایران استعداد زیادی برای فوتبال دارند. فکر می‌کنم هر پسری که به دنیا می‌آید، اولین چیزی که دوست دارد، فوتبال بازی کردن است. بازیکنانی که ما داریم، شاید در ذهن‌شان خیلی فوتبال را گروهی بازی نمی‌کنند و دنبال فوتبال انفرادی هستند که اینجا آن احساس‌مان را نمی‌توانیم کنترل کنیم. به نظرم خیلی از بازیکنان فولاد می‌توانند در سطح بالا بازی کنند، اما آنها هنوز نیاز به کار دارند و باید شرایط تاکتیکی را بیشتر حس کنند و از نظر ذهنی بهتر شوند.


سرمربی تیم فوتبال فولاد درباره جذب رافائل مسی، بازیکن کامرونی این تیم اظهار داشت: این بازیکن کامرونی در لیگ چین بود و من در آنجا سرمربی یکی از تیم ها بودم. او از نظر سرعت، قدرت و تلاش، توان بالایی دارد. او چپ پاست و می‌تواند در قالب تاکتیکی تیم خوب بازی کند، بازی فیزیکی انجام دهد، اما جوان است و نیاز به تجربه دارد که باید به او فرصت داد. خوشحالم که رافائل را به باشگاه‌مان آوردیم و امیدوارم که بتوانیم در باشگاه فولاد از او استفاده کنیم.

قطبی در خصوص جذب بازیکنان مورد نظرش برای فولاد، گفت: آرزوها با آنچه به حقیقت می‌پیوندد فرق دارد، حتی مورینیو هم که در منچستر حضور داشت نتوانست برخی بازیکنان مدنظرش را بگیرد. این موضوع نیز به بودجه، مذاکرات و مسائل مختلفی بر می‌گردد. ما بازیکنانی که از لیگ ایران می‌خواستیم یا قیمت بالایی داشتند یا باشگاه‌ها اجازه خروج نمی‌دادند. در خصوص بازیکنان خارجی هم نشد که بازیکنی را جذب کنیم و فقط در لحظه آخر یک نفر را به خدمت گرفتیم. من دوست داشتم از ژاپن بازیکن بیاورم، اما قوانین لیگ ایران اجازه نداد. واقعاً از این موضوع متعجبم، چون لیگ ژاپن سطح بالایی دارد و قابل مقایسه با لیگ‌های اروپایی است. حتی بازیکنان آفریقایی زیادی با قیمت بالا به لیگ چین می‌روند، شاید در آینده باید این پیش‌بینی شود که از چند کشور آسیایی هم بازیکنانی جذب لیگ ایران شوند. بیشتر بازیکنان ژاپنی به اروپا می‌روند، پس سخت است کسی را بیاوریم که نتوانسته به تیم ملی برود.

سرمربی فولاد با اشاره به دیدار فردای تیمش با پرسپولیس، خاطر نشان کرد: بازی خیلی مهمی داریم. ما از کورس قهرمانی عقب هستیم و 14 بازی دیگر پیش رو داریم. در واقع اگر می‌خواهیم به قهرمانی برسیم باید حتماً پیروز شویم.

قطبی درباره عدم برگزاری این دیدار در ورزشگاه تازه تأسیس فولاد، بیان کرد: یکی از دلایلی که من برای مربیگری به اینجا آمده‌ام وجود این ورزشگاه بود. واقعاً غمگینم که پس از چند سال این ورزشگاه ساخته شده است، اما نمی‌توانیم در آن بازی کنیم. ما خیلی کارها را می‌خواهیم انجام بدهیم ولی در کار اجرایی ضعیف هستیم. درست کردن پارکینگ‌ها کار آسانی است، به نظرم بازی در این ورزشگاه بسیار مدرن می‌تواند یک افتخار بزرگ برای فولاد و ایران باشد. به هر حال شخصاً همه تلاشم را می‌کنم تا این ورزشگاه باز شود. خواهشی از استاندار و شهردار دارم که پروژه پارکینگ را سریعتر انجام دهند و این هدیه که شرکت فولاد خوزستان به مردم و هواداران متعصب فولاد داده، سریعتر قابل استفاده شود.

وی در پایان درباره مصدومان و محرومان تیمش برای بازی فردا، اظهار داشت: در این باره همه چیز معلوم است و اجازه بدهید چیزی نگویم.


گفتنی است، برانکو ایوانکوویچ سرمربی تیم پرسپولیس در کنفرانس خبری پیش از بازی حاضر نشد.

 

ارسال نظر
توجه : نظرات حاوی توهین،افترا،اتهام و ... به اشخاص حقیقی و حقوقی، نظرات شعارگونه مانند مرگ، درود و مشابه آنها و همچنین نظرات طولانی تر از 500 حرف به هیچ وجه منتشر نخواهد شد.

هر نظر = امتیاز برای اعضای سایت. بیشتر بدانیم
 
 
 

نظرات شما (4 نظر تا کنون)

عبدالحمید شرافتی
دوشنبه 22 بهمن 1397 12:07 PM
امیدوارم نیم فصل دوم فولاد یک بار دیگه فولاد واقعی باشه با ارائه بازی های جذاب و دیدنی

Amordad
یک شنبه 21 بهمن 1397 12:34 AM
بعضی صحبتها در مصاحبه امروز آقای قطبی جالب نبود ،ایشان یک مربی حرفه ای و بین المللی هستند و در حال حاضر سرمربی فولاد هستند ،دلیلی نداشت فولاد را فرزند دوم خطاب کنند .به امید برد فولاد .

سعید
پنج شنبه 25 بهمن 1397 11:59:57 PM
نگاه متعصبانه و افراطی رو باید کنار گذاشت . قرار نیست یه نفر باب میل ما صحبت کنه
محمدحسین صادقی
شنبه 20 بهمن 1397 10:25 PM
آقای قطبی نازنین واقعا هر چقدر از شما تعریف کنیم کمه

 1  
فعال ترین هواداران
  • ناصر رحيمي فر > امتیاز نظرات : 1119 - امتیاز پیش بینی فصل جاری : 289 - مجموع امتیازات : 2902
  • علی یزدانی > امتیاز نظرات : 661 - امتیاز پیش بینی فصل جاری : 281 - مجموع امتیازات : 2053
  • مژگان آقاجری > امتیاز نظرات : 0 - امتیاز پیش بینی فصل جاری : 267 - مجموع امتیازات : 1484
  • بهزاد زراعت > امتیاز نظرات : 2 - امتیاز پیش بینی فصل جاری : 264 - مجموع امتیازات : 1596
  • رضا زراعت > امتیاز نظرات : 0 - امتیاز پیش بینی فصل جاری : 261 - مجموع امتیازات : 1472
  • علی زراعت > امتیاز نظرات : 0 - امتیاز پیش بینی فصل جاری : 251 - مجموع امتیازات : 1569
  • فاطمه دهقان > امتیاز نظرات : 4 - امتیاز پیش بینی فصل جاری : 228 - مجموع امتیازات : 1224
  • سيد بابك صالحي > امتیاز نظرات : 2392 - امتیاز پیش بینی فصل جاری : 213 - مجموع امتیازات : 3718
  • محمد تقی محب > امتیاز نظرات : 5 - امتیاز پیش بینی فصل جاری : 196 - مجموع امتیازات : 536
  • عبدالقادر کامیاب > امتیاز نظرات : 52 - امتیاز پیش بینی فصل جاری : 173 - مجموع امتیازات : 896
نظرات برگزیده
عباس مکوندی : سلام انتخاب قطبی برا فولاد و خوزستان گزینه بسیار عالی است --- عبدالقادر کامياب : زنده باد فولاد بهترین مربی افشین قطبی --- Amordad : سلام،ضمن خوشامدگویی به آقای قطبی،امیدوارم ایشان در فولاد موفق باشند و هواداران صبور فولاد را خوشحال کنند،فولاد در نیم فصل به خانه تکانی اساسی نیاز دارد.با احترام باید عرض کنم بعضی بازیکنان فعلی به هیچ عنوان در حد نام فولاد نیستند و بی انگیزه هستند. --- مصطفی : تبریک بی کران به همه هواداران و باشگاه فولاد. از تمام تعریف ها که بگذریم باید فکری برای از دست دادن فرصت های 100% گل کرد.به امید قهرمانی دوباره فولاد. --- محمد خلوصی : زنده باد فولاد و فولادی --- عزیز : ماشالله فولاد خوزستان ستاره خوزستان --- علی : اگر این حمایتها وهمدلی بین مجموعه باشگاه فولاد مستمر باشداحتمال کسب سهمیه آسیایی برای فولاد دور ازانتظار نیست. --- منصور : سلام : آقای نوید مظفری کارشناسی تیز بین وفنی وعالی وصدالبته باعدالت گل 100%صحیح فولاد را تایید کرد.جناب نوید مظفری توایران همین 1دونه است .اگه یکی دیگه مثلش داشتیم عالی میشد.ولی نداریم.درود برشرف آقای نوید مظفری.فردوسی پور خواست منحرفش کنه ولی بادیدن تکرای صحنه محکومش کرد. به این میگن داور بین المللی نه فغانی. --- منصور : سلام:بله .مسلمه کسانی که به بازیکن فولاد به هردلیلی فحاشی میکنن فولادی نیستند وحتماهوادار تیمهای دیگه هستند واز آمدن آقا رحیم به فولاد ناراحتند.کانون میتونه اینا راشناسایی کنه.وتحویل نیرو انتظامی بده.فحاشی جرم است وزندانی دارد.آقا رحیم کسانی که فحش دادند بی شخصیتی خود وخانواده شان را نشان دادند ودرواقع خودشون لایق این حرفها هستند.شما ناراحت نشید. --- ایمان : همه جوانان خوب بودن ولی آقای پورموسوی دروازه فولاد مطمئن نیست این بابت تخریب هیچکس نیست . ---