1399/01/22
14:23
Register

تبلیغاتسایر لیگ ها

آخرین اخبار

اخبار

سه شنبه 15 بهمن 1398 16:42

تیم من دفاع – ضد حمله ای نیست

نکونام: من هم دوست دارم فولاد قهرمان شود اما...

سرمربی تیم فولادخوزستان می‌گوید اگر وضعیت کنونی را از ابتدای لیگ برتر داشتند، قطعا مدعی قهرمانی بودند.
به گزارش سایت باشگاه فولاد خوزستان، جواد نکونام در نشست خبری پیش از دیدار تیمش مقابل شهر خودرو گفت: با توجه به حضور شهر خودرو در آسیا می‌دانیم تیم‌شان آماده است. از نظر مالکیت توپ یکی از تیم‌های خوب ایران هستند، ولی ما برای بازی روز چهارشنبه برنامه خاصی داریم تا هم بازی خوبی انجام دهیم و هم ان‌شاالله به موفقیت دست پیدا کنیم.
*در رابطه با سپاهان توضیحی ندارم
وی در پاسخ به سوالی درباره نشست خبری پس از دیدار مقابل سپاهان و صحبت‌هایش گفت: می‌خواهید دوباره به عقب برگردیم؟ من دیگر توضیح نمی‌دهم.
*مگر شیمبا هر سال آقای گل بوده است؟
سرمربی فولاد در مورد عملکرد شیمبا در فصل جاری و اینکه او هر سال جزء آقای گل‌های لیگ بوده اما در این فصل چندان آمار خوبی نداشته است،‌ گفت: هر سال شیمبا آقای گل بوده؟! تا الان لیگ برتر آقای گل تکراری نداشته است. عملکرد شیمبا بستگی به خیلی از نکات دارد. خودتان می‌دانید که تیم‌های حریف بازیکن را می‌شناسند و صد درصد با او یارگیری می‌کنند. شیمبا هم به همین شکل است و به همین خاطر کارش سخت بوده، چون همیشه تحت فشار است. بالاخره تیم‌های حریف هم ما را آنالیز می‌کنند.
*تیم من دفاع – ضد حمله ای نیست
نکونام در خصوص شیوه بازی تیمش و اینکه در نیم‌فصل اول بیشتر از تاکتیک دفاع، - ضد حمله استفاده می‌کرده است،‌ گفت: ما نیم‌فصل اول هم دفاع - ضد حمله بازی نمی‌کردیم. شاید یکسری بازی‌ها به این شکل بازی کردیم اما خیلی از بازی‌ها را کاملاً برای برد به زمین رفتیم ولی نتوانستیم ببریم و بعد با شیوه دفاع - ضد حمله بازی کردیم. هر بازی شرایطش متفاوت است. ما نمی‌توانیم همانطور که در بازی رفت با سپاهان بازی کردیم،‌ در بازی برگشت هم بازی کنیم. شما می‌دانید سپاهان مدعی قهرمانی است و نیم‌فصل نفراتی را جذب کرده که باید قهرمان شوند. در آسیا هم مدعی صعود از گروه خود هستند و در جام حذفی هم باید جام بگیرند. شرایط این تیم با ما متفاوت است اما قطعاً ما نیم‌فصل دوم بازی روان‌تری انجام می‌دهیم. در نیم‌فصل اول با توجه به غیبت چند بازیکن وضعیت خوبی نداشتیم اما الان شرایط‌مان خوب و دست‌مان پر است، بازیکنان همه آماده هستند و فقط یک یا دو هفته زمان می‌خواهیم تا بچه‌ها هماهنگ شوند و تا در پایان فصل رتبه خوبی به دست بیاوریم.
*فینال؟ برای ما فینالی وجود ندارد
این روزها هر بازی برای فولاد حکم یک فینال را دارد اما به نظر می‌رسد فاز هجومی فولاد شرایط لازم را ندارد، ضمن اینکه هواداران هم از این تیم انتظارات زیادی دارند. وی در واکنش به طرح این موضوع گفت: برای ما فینالی وجود ندارد. هدفی که هواداران می‌خواهند، من هم می‌خواهم؛ اگر آن‌ها سهمیه می‌خواهند من قهرمانی می‌خواهم اما من ابزار هم می‌خواهم. اگر شرایطی که در نیم‌فصل دوم داشتم را از ابتدای فصل داشتم، شک نکنید تیم برای قهرمانی می‌جنگید. تیمی که من سال گذشته از لیگ یک به لیگ برتر آوردم (نساجی) و بستم، نهم جدول شد و الان نگاه کنید چند بازیکنش هنوز در این تیم بازی می‌کنند. خودتان می‌دانید با توجه به آشنایی و تجربه‌ای که دارم از بازیکنان شناخت دارم، منتها من برای قهرمانی ابزار مشخصی می‌خواهم. برخی بازیکنان همیشه در ایران قیمت خاصی داشته‌اند، در همه جای دنیا هم به همین شکل است. این بازیکنان در یک لحظه‌ کارهایی انجام می‌دهند که نتیجه بازی را مشخص می‌کند. شک نکنید من هم دلم می‌خواهد قهرمان شوم و اگر شرایط نیم‌فصل را از ابتدا داشتیم، الان مدعی قهرمانی بودیم. اینها همه بستگی به شرایطی و نگاهی دارد که به تیم می‌شود. نکته دومی که باید بگویم این است که ما فینالی نداریم، ما هر بازی تلاش می‌کنیم بهترین عملکرد را داشته باشیم. فینال برای تیم‌هایی است که می‌خواهند قهرمان شوند. صادقانه بگویید آیا تیم ما مدعی قهرمانی است؟ می‌تواند مدعی باشد اما ابزارهایی را لازم داریم. خودتان می‌دانید در نیم‌فصل جذب بازیکن سخت است اما ما موفق بودیم. صادقانه بگویم چهار بازیکن با کیفیت گرفتیم در حالی که خیلی از تیم‌های بزرگ نتوانستند بازیکنی جذب کنند.
*هفته‌های آینده فوتبال واقعی پاتوسی را می‌بینید
وی با اشاره به وضعیت سینا زامهران در فولاد گفت: او بازیکن تیم امید بوده و حالا که به تیم اضافه شده نیاز به هماهنگی دارد. بازیکنان دیگر مثل پاتوسی و  فرشاد احمد‌زاده و نیک‌نفس هم در هفته‌های بعد می‌توانیم فوتبال واقعی آنها را ببینیم، چون در آن زمان بازیکنان جدید با تیم هماهنگ می‌شوند. شما هفته‌های ابتدایی لیگ را با هفته‌های دهم به بعد مقایسه کنید. در ابتدا ما بازیکنی داشتیم که کم می‌دوید و به او انتقاد می‌شد اما الان همان بازیکن 12 کیلومتر در زمین می‌دود و این حاصل تمرینات ویژه تیم است. الان با ابتدای فصل تفاوت دارد. اول فصل ما 2 ماه وقت داشتیم تا تیم را ببندیم ولی در نیم فصل در زمان کمتر ما دیدگاه‌ دیگری را هم در دستور کار قرار دادیم، البته باید برای نقل و انتقالاتی که داشتیم از آقای علی محمدی مدیرعامل شرکت فولاد خوزستان و اعضای هیئت مدیره و سعید آذری واقعاً تشکر کنیم که خیلی زحمت کشیدند تا نقاط ضعف تیم پوشش داده شود، البته کار هنوز سخت است چون در نیم فصل بازیکنان خوب در تیم‌ها آزاد نیستند.
*شما این امکان را دارید در مارکا کار کنید؟
سرمربی تیم فوتبال فولاد خوزستان درباره انتقاداتی که بعضاً مطرح می‌شود گفت: انتقاد همیشه وجود دارد. من از انتقادی که به درد بخورد استفاده می‌کنم ولی در غیر این صورت کار خودم را می‌کنم. چیزی که واقعی باشد برای آن تلاش می‌کنم. همه دوست دارند که بهترین باشند ولی این کار به امکانات هم نیاز دارد. شما دوست دارید در شغل خودتان بهترین شوید ولی آیا امکانات این کار در اختیارتان است؟ آیا شما می‌توانید بدون امکانات به روزنامه مارکا بروید؟ قطعاً شما می‌توانید در کارتان بهترین باشید اما به امکانات هم احتیاج دارید، البته هرکس بیشتر تلاش کند موفق می‌شود.
*هر کاری که گفتم برعکس انجام دادند
وی درباره وضعیت چمن ورزشگاه شهدای فولاد خوزستان گفت: از روزی که به اهواز آمدم و از ورزشگاه فولاد بازدید کردم و امکانات آن را دیدم، واقعاً لذت بردم. چون فوتبال خوزرستان و به ویژه فولاد به وجود این ورزشگاه خیلی نیاز داشتند ولی درباره زمین چمن که نیاز اصلی من است، واقعاً از روز اولی که به اینجا آمدم هزار و یک مشکل داشتم. می‌گفتیم چمن را کوتاه کنید، نمی‌کردند. می‌گفتیم به چمن آب بدهید، نمی‌دادند و وقتی می‌گفتیم آب ندهید، آب می‌دادند! هرکاری که می‌گفتیم را برعکس انجام می‌دادند.
*با قانون موافقم اگر برای همه باشد
سرمربی تیم فوتبال فولاد خوزستان درباره محرومیت این باشگاه از 2 پنجره نقل‌و‌انتقالاتی گفت: در این باره اطلاع دقیقی ندارم که خبر جدیدی به شما بگویم ولی هر اتفاقی که رخ بدهد، باید تلاش کنیم تا برای موفقیت آن را تغییر بدهیم. ما می‌خواهیم همه چیز عادلانه باشد و الان بخش حقوقی و مدیریت باشگاه پیگیر موضوع هستند. رآی صادر شده خیلی سختگیرانه است، چون این اتفاقات قبلاً هم رخ داده بود ولی الان دیگر خیلی سختگیری شده است. امیدوارم رأی بی‌دلیل نبوده باشد و هیچ باشگاهی در این باره ضرر نکند. من موافق قانون هستم ولی اگر قانون برای همه وجود داشته باشد. امیدوارم اتفاقاتی که رخ داده دور از قانون نباشد.

منبع خبر : fooladfc.ir

ارسال نظر
توجه : نظرات حاوی توهین،افترا،اتهام و ... به اشخاص حقیقی و حقوقی، نظرات شعارگونه مانند مرگ، درود و مشابه آنها و همچنین نظرات طولانی تر از 500 حرف به هیچ وجه منتشر نخواهد شد.

هر نظر = امتیاز برای اعضای سایت. بیشتر بدانیم
 
 
 

نظرات شما (0 نظر تا کنون)

  
فعال ترین هواداران
  • علی یزدانی > امتیاز نظرات : 661 - امتیاز پیش بینی فصل جاری : 400 - مجموع امتیازات : 2172
  • رضا زراعت > امتیاز نظرات : 0 - امتیاز پیش بینی فصل جاری : 396 - مجموع امتیازات : 1607
  • بهزاد زراعت > امتیاز نظرات : 2 - امتیاز پیش بینی فصل جاری : 394 - مجموع امتیازات : 1726
  • ناصر رحيمي فر > امتیاز نظرات : 1119 - امتیاز پیش بینی فصل جاری : 384 - مجموع امتیازات : 2997
  • علی زراعت > امتیاز نظرات : 0 - امتیاز پیش بینی فصل جاری : 364 - مجموع امتیازات : 1682
  • مژگان آقاجری > امتیاز نظرات : 0 - امتیاز پیش بینی فصل جاری : 358 - مجموع امتیازات : 1575
  • فاطمه دهقان > امتیاز نظرات : 4 - امتیاز پیش بینی فصل جاری : 294 - مجموع امتیازات : 1290
  • عبدالقادر کامیاب > امتیاز نظرات : 52 - امتیاز پیش بینی فصل جاری : 277 - مجموع امتیازات : 1000
  • سيد بابك صالحي > امتیاز نظرات : 2392 - امتیاز پیش بینی فصل جاری : 246 - مجموع امتیازات : 3751
  • محمد تقی محب > امتیاز نظرات : 5 - امتیاز پیش بینی فصل جاری : 196 - مجموع امتیازات : 536
نظرات برگزیده
عباس مکوندی : سلام انتخاب قطبی برا فولاد و خوزستان گزینه بسیار عالی است --- عبدالقادر کامياب : زنده باد فولاد بهترین مربی افشین قطبی --- Amordad : سلام،ضمن خوشامدگویی به آقای قطبی،امیدوارم ایشان در فولاد موفق باشند و هواداران صبور فولاد را خوشحال کنند،فولاد در نیم فصل به خانه تکانی اساسی نیاز دارد.با احترام باید عرض کنم بعضی بازیکنان فعلی به هیچ عنوان در حد نام فولاد نیستند و بی انگیزه هستند. --- مصطفی : تبریک بی کران به همه هواداران و باشگاه فولاد. از تمام تعریف ها که بگذریم باید فکری برای از دست دادن فرصت های 100% گل کرد.به امید قهرمانی دوباره فولاد. --- محمد خلوصی : زنده باد فولاد و فولادی --- عزیز : ماشالله فولاد خوزستان ستاره خوزستان --- علی : اگر این حمایتها وهمدلی بین مجموعه باشگاه فولاد مستمر باشداحتمال کسب سهمیه آسیایی برای فولاد دور ازانتظار نیست. --- منصور : سلام : آقای نوید مظفری کارشناسی تیز بین وفنی وعالی وصدالبته باعدالت گل 100%صحیح فولاد را تایید کرد.جناب نوید مظفری توایران همین 1دونه است .اگه یکی دیگه مثلش داشتیم عالی میشد.ولی نداریم.درود برشرف آقای نوید مظفری.فردوسی پور خواست منحرفش کنه ولی بادیدن تکرای صحنه محکومش کرد. به این میگن داور بین المللی نه فغانی. --- منصور : سلام:بله .مسلمه کسانی که به بازیکن فولاد به هردلیلی فحاشی میکنن فولادی نیستند وحتماهوادار تیمهای دیگه هستند واز آمدن آقا رحیم به فولاد ناراحتند.کانون میتونه اینا راشناسایی کنه.وتحویل نیرو انتظامی بده.فحاشی جرم است وزندانی دارد.آقا رحیم کسانی که فحش دادند بی شخصیتی خود وخانواده شان را نشان دادند ودرواقع خودشون لایق این حرفها هستند.شما ناراحت نشید. --- ایمان : همه جوانان خوب بودن ولی آقای پورموسوی دروازه فولاد مطمئن نیست این بابت تخریب هیچکس نیست . ---