1399/11/05
12:48
Register

تبلیغاتسایر لیگ ها

آخرین اخبار

اخبار

چهارشنبه 10 اردیبهشت 1399 14:44

خون ما از فوتبال است

نکونام: فکر می‌کنم لیگ ادامه پیدا کند

سرمربی تیم فوتبال فولادخوزستان می‌گوید تیم‌ها نیاز چهار هفته‌ای به آماده‌سازی دارند تا در مسابقات حاضر شوند.

به گزارش سایت باشگاه فولاد خوزستان، جواد نکونام سرمربی تیم فولاد درباره مباحث مختلفی از جمله شرایط تیم فولاد و حواشی پیرامون پاداش کارلوس کی‌روش به صحبت پرداخت.

شرایط فولاد را در روزهای کرونایی چطور ارزیابی می‌کنید؟

در شروع فصل با توجه به بودجه‌ای که به من اعلام شده بود، تیم را بستیم و برنامه ما این بود که به ثبات برسیم تا فصل بعد شرایط تیم را بهتر کنیم. در باشگاه فولاد آقای مهندس محمدی و آقای آذری زحمت زیادی می‌کشند و من خوشحالم که با این افراد کار می‌کنم. در نیم فصل توانستیم بازیکنان مد نظرمان را جذب کنیم و الان شرایط را برای خودمان به گونه‌ای رقم زدیم که بتوانیم نیم نگاهی به بالای جدول داشته باشیم. از تلاش‌های آقای آذری تشکر می‌کنم که به تیم و من روحیه می‌دهند. به نظر من جای چنین مدیرانی در فوتبال ایران خالی است.

در روزهایی که تمرینات گروهی تیم‌ها به خاطر کرونا تعطیل شده، آیا برای بازیکنان تیمتان تمرینات اختصاصی در نظر گرفته‌اید؟

ما هم مثل همه تیم‌ها تمرینات بازیکنان خودمان پیگیری می‌کنیم.

این روزها صحبت‌های زیادی درباره ادامه داشتن یا تعطیلی لیگ مطرح شده است. نظر شما به عنوان سرمربی فولاد چیست؟

اکثر مواضعی که اعلام شده برای این بوده که هر کسی به نفع تیم خود صحبت کرده است اما از روز اول گفتیم و الان هم می‌گوییم که سلامت مردم و جامعه از هر چیزی مهم‌تر است. هر زمانی که از طریق وزارت بهداشت تشخیص داده شد و صلاح دیدند که بازی‌ها برگزار بشود، ما بازی می‌کنیم. خون ما از فوتبال است و دوست داریم همین فردا دوباره مسابقات ادامه داشته باشد.

اگر قرار به ادامه لیگ باشد چه میزان زمان نیاز دارید تا تیمتان را مهیای مسابقات کنید؟

قطعا همه تیم‌ها نیاز به چهار هفته زمان برای آماده سازی دارند اما باید ببینیم تصمیم برای ادامه بازی‌ها چه زمانی گرفته می‌شود.

اگر به هر دلیلی لیگ ادامه پیدا نکند، آیا شما موافق هستید که قهرمان و تیم‌های سقوط کننده مشخص شوند

اگر قرار باشد لیگ برگزار نشود و نیمه کاره بماند، آن زمان باید تصمیمات را نهادهای بالا دستی بگیرند چون یک تیم باید سهمیه آسیا بگیرد و یک تیم سقوط کند و قهرمان مشخص شود. به خاطر همین مساله فکر نمی‌کنم لیگ تعطیل شود و امیدوارم ادامه پیدا کند.

در هفته اخیر موضوع پاداش کارلوس کی‌روش برای صعود به جام‌جهانی در رسانه‌ها مطرح شد. نظر شما درباره این موضوع چیست؟

پاداش، حق کارلوس کی‌روش بود. در کل خوب شد که پول پاداش را کی‌روش گرفت چون اگر به او نمی‌دادند معلوم نبود چه می‌شد. من در دو دوره برای تیم ملی در جام‌جهانی بازی کرده‌ام اما کسی یک ریال به من پاداش نداد چون این پاداش‌ها به ما نمی‌رسید و نمی‌دانیم چه اتفاقی برایش رخ می‌داد. من می‌گویم حتی اگر خارج از عرف بوده که نبوده، من موافق پرداخت پاداش به کی‌روش هستم چون خدمتی که کی‌روش به فوتبال ایران کرد باعث شد شخصیت فوتبال ما ١۵ سال جلو برود.

شما مدتی به عنوان مربی در کنار تیم ملی در مقدماتی جام‌جهانی ٢٠١٨ حضور داشتید. برای صعود تیم پاداشی دریافت نکردید؟

در قراردادم بندی وجود داشت که پاداش صعود دریافت کنم اما آقای تاج خودش را به آن راه زد که مثلاً متوجه این مسائل نیست. در آن زمان نه پاداش صعود به ما دادند و نه حتی دستمزد ما پرداخت شد. امیدوارم صحبت‌های ما باعث بیداری آقایانی بشود که خودشان را به خواب زده‌اند. من به عنوان مربی حق و حقوقم را نگرفتم. پاداش صعود هم تا روزی که در تیم ملی بودم به من تعلق می‌گرفت اما نیازی ندارم این پول‌ها را بگیرم. خدا را شکر به اندازه خودم دارم اما خوشحالم پول پاداش در ایران نماند که آن را حیف‌ومیل کنند.

بعد از کی‌روش به ویلموتس و حال به اسکوچیچ رسیدیم. آینده تیم ملی را چطور می‌بینید؟

پسرفت. فوتبال ما در حال پسرفت است. من کلی می‌گویم و کاری به اتفاقات ندارم.

منبع خبر : ایسنا

ارسال نظر
توجه : نظرات حاوی توهین،افترا،اتهام و ... به اشخاص حقیقی و حقوقی، نظرات شعارگونه مانند مرگ، درود و مشابه آنها و همچنین نظرات طولانی تر از 500 حرف به هیچ وجه منتشر نخواهد شد.

هر نظر = امتیاز برای اعضای سایت. بیشتر بدانیم
 
 
 

نظرات شما (0 نظر تا کنون)

  
فعال ترین هواداران
  • علی یزدانی > امتیاز نظرات : 670 - امتیاز پیش بینی فصل جاری : 495 - مجموع امتیازات : 2276
  • رضا زراعت > امتیاز نظرات : 0 - امتیاز پیش بینی فصل جاری : 473 - مجموع امتیازات : 1684
  • بهزاد زراعت > امتیاز نظرات : 2 - امتیاز پیش بینی فصل جاری : 469 - مجموع امتیازات : 1801
  • علی زراعت > امتیاز نظرات : 0 - امتیاز پیش بینی فصل جاری : 454 - مجموع امتیازات : 1772
  • مژگان آقاجری > امتیاز نظرات : 0 - امتیاز پیش بینی فصل جاری : 445 - مجموع امتیازات : 1662
  • ناصر رحيمي فر > امتیاز نظرات : 1119 - امتیاز پیش بینی فصل جاری : 384 - مجموع امتیازات : 2997
  • فاطمه دهقان > امتیاز نظرات : 4 - امتیاز پیش بینی فصل جاری : 345 - مجموع امتیازات : 1341
  • عبدالقادر کامیاب > امتیاز نظرات : 55 - امتیاز پیش بینی فصل جاری : 330 - مجموع امتیازات : 1056
  • سيد بابك صالحي > امتیاز نظرات : 2392 - امتیاز پیش بینی فصل جاری : 297 - مجموع امتیازات : 3802
  • محمد تقی محب > امتیاز نظرات : 5 - امتیاز پیش بینی فصل جاری : 196 - مجموع امتیازات : 536
نظرات برگزیده
عباس مکوندی : سلام انتخاب قطبی برا فولاد و خوزستان گزینه بسیار عالی است --- عبدالقادر کامياب : زنده باد فولاد بهترین مربی افشین قطبی --- Amordad : سلام،ضمن خوشامدگویی به آقای قطبی،امیدوارم ایشان در فولاد موفق باشند و هواداران صبور فولاد را خوشحال کنند،فولاد در نیم فصل به خانه تکانی اساسی نیاز دارد.با احترام باید عرض کنم بعضی بازیکنان فعلی به هیچ عنوان در حد نام فولاد نیستند و بی انگیزه هستند. --- مصطفی : تبریک بی کران به همه هواداران و باشگاه فولاد. از تمام تعریف ها که بگذریم باید فکری برای از دست دادن فرصت های 100% گل کرد.به امید قهرمانی دوباره فولاد. --- محمد خلوصی : زنده باد فولاد و فولادی --- عزیز : ماشالله فولاد خوزستان ستاره خوزستان --- علی : اگر این حمایتها وهمدلی بین مجموعه باشگاه فولاد مستمر باشداحتمال کسب سهمیه آسیایی برای فولاد دور ازانتظار نیست. --- منصور : سلام : آقای نوید مظفری کارشناسی تیز بین وفنی وعالی وصدالبته باعدالت گل 100%صحیح فولاد را تایید کرد.جناب نوید مظفری توایران همین 1دونه است .اگه یکی دیگه مثلش داشتیم عالی میشد.ولی نداریم.درود برشرف آقای نوید مظفری.فردوسی پور خواست منحرفش کنه ولی بادیدن تکرای صحنه محکومش کرد. به این میگن داور بین المللی نه فغانی. --- منصور : سلام:بله .مسلمه کسانی که به بازیکن فولاد به هردلیلی فحاشی میکنن فولادی نیستند وحتماهوادار تیمهای دیگه هستند واز آمدن آقا رحیم به فولاد ناراحتند.کانون میتونه اینا راشناسایی کنه.وتحویل نیرو انتظامی بده.فحاشی جرم است وزندانی دارد.آقا رحیم کسانی که فحش دادند بی شخصیتی خود وخانواده شان را نشان دادند ودرواقع خودشون لایق این حرفها هستند.شما ناراحت نشید. --- ایمان : همه جوانان خوب بودن ولی آقای پورموسوی دروازه فولاد مطمئن نیست این بابت تخریب هیچکس نیست . ---