1399/11/07
3:49
Register

تبلیغاتسایر لیگ ها

آخرین اخبار

اخبار

جمعه 09 آبان 1399 12:6

شاه‌حسینی: چرا برای قرارداد ترکمنچای ویلموتس دستوری صادر نشد؟

در پرونده آذری فوریتی برای صدور دستور موقت وجود نداشت

رییس سابق کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال با انتقاد از صدور دستور موقت محرومیت برای سعید آذری گفت: نقد باعث سازندگی و از بین برنده ضعف‌هاست.

به گزارش سایت باشگاه فولاد خوزستان، عبدالرحمن شاه‌حسینی درباره محرومیت سعید آذری از سوی کمیته اخلاق گفت: باید ابتدا بحث صلاحیت و قانونی بودن هیئت رییسه فدراسیون فوتبال را بررسی کنیم که خیلی مهم است، اصلا این هیئت رییسه که از اردیبهشت سال 92 فعالیت می‌کند، مدت فعالیتش تمام شده است. هیچ اما و اگر و بند و تبصره‌ای ندارد و الان شک‌ نکنید فعالیت هیئت رییسه غیر قانونی است. طبق ماده 33 هییت رییسه فقط برای 4 سال باید فعالیت کند و بعد از آن باید انتخابات برگزار شود.

وی که در برنامه ورزش ایران رادیو‌ ایران گفت‌وگو‌ می‌کرد افزود: شما تحقیق کنید بین حقوق‌دانان ورزشی، مدت فعالیت هیئت رییسه 4 سال است و هیچ اما و اگری ندارد. قبل از اتمام  4 سال باید انتخابات برگزار می‌شد و تیم ‌جدید کار را ادامه می‌داد. شک نکنید این فعالیت خلاف آیین‌نامه است.

شاه حسینی با اشاره به نحوه انتخاب رؤسای ارکان قضایی فدراسیون فوتبال اشاره کرد: طبق اساسنامه ما رییس فدراسیون رییس کمیته های قضایی را به هیئت رییسه پیشنهاد می‌دهد و بعد از تایید هیئت رییسه، رییس فدراسیون حکم را صادر می‌کند ولی در مقررات روز دنیا سال‌هاست که برای ارکان‌قضایی کاندیدایی حاضر می‌شوند و مجمع به آنها رای می‌دهد. در آیین ‌نامه کنونی فدراسیون رابطه رییس و‌ مرئوسی بین رییس فدراسیون و‌ ارکان‌ قضایی این شائبه را به وجود می‌آورد که در دادرسی استقلال وجود ندارد.رییس پیشین کمیته اخلاق با اشاره به صدور رای کمیته اخلاق برای محرومیت موقت سعید آذری اضافه کرد: همه رسانه‌ها باید این‌ سوال را بپرسند که کمیته اخلاق چرا در خصوص پرونده ویلموتس برای رییس وقت فدراسیون و اعضای هیئت رییسه که در این قرارداد ترکمچای نقش داشتند و باعث ضرر مالی و‌ معنوی به فوتبال کشور شدند، دستور موقت صادر نکرد؟

وی درباره اینکه حکم آذری طبق مواد 23 و 65 آیین نامه کمیته اخلاق صادر شده است، گفت: این مواد فقط در خصوص صلاحیت کمیته اخلاق است که این کمیته اختیار دارد دستور موقت برای ٢ روز صادر کند، ولی مهم علت محرومیت است. دستور موقت در علم حقوق یک‌امر فوری است که اصلا رای نیست، اینکه می‌گویند برای آذری رای صادر شده، اشتباه است. این فقط یک تصمیم فوری است ولی الان سوال من این است در محرومیت آذری فوریت مساله چه بوده است که دستور موقت برای آن صادر شده است؟ شاه حسینی اشاره کرد: آقای آذری به خاطر مصاحبه‌هایش باید در ارکان قضایی جواب می‌داده و دیگر نیازی به دستور موقت نبوده است، چون خسارتی به جایی وارد نشده است و فوریتی وجود نداشته است. می‌توانستند برای ایشان‌ (آذری) جلسه بگذارند و دفاعیات مطرح و‌ بعد رسیدگی می‌شد و بعد از آن رای صادر می‌شد. حالا بعد از این روال یا آذری تبرئه می‌شد یا محکوم ‌که البته اگر محکوم هم می‌شد بازهم فرصت تجدید نظر وجود داشت.‌ پس به هیچ‌وجه در این قضیه فورتی وجود نداشته است.
وی با بیان اینکه «دستور موقت خطراتی را به همراه دارد» عنوان کرد: الان‌ همه جامعه فوتبال درباره محرومیت سعید آذری حرف می‌زنند ولی اگر او بعدا در ماهیت و محکمه فوتبال از خودش دفاع کرد و ثابت کرد که نقدش شامل توهین و‌ تهمت و‌ فحاشی نبوده، آن وقت خسارت این موضوع قرار است چگونه پرداخت شود؟ نقد باعث سازندگی و از بین برنده ضعف‌هاست.
رییس پیشین کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال اشاره کرد: چون در دستور موقت اصلا علت مشخص نشده است بنابریان از لحاظ حقوقی جراحی حقوقی‌ این پرونده در این‌‌ مرحله امکان‌پذیر نیست ولی در این‌ پرنده باید بگویم هیچ‌ فوریتی وجود نداشته است.
شاه حسینی درباره اینکه سعید آذری از چه مرجعی می‌تواند دادخواهی کند، تصریح کرد: طبق مقررات کمیته اخلاق ظرف یک هفته می‌تواند اعتراض کند. کمیته استیناف هم وجود دارد ولی این برای زمانی است که رای در ماهیت داده شده باشد.
وی تاکید کرد: اگر برای نقد و انتقاد سازنده افرادی را موقت محروم‌ کنند الان باید 98 درصد از اهالی فوتبال الان‌ محروم‌ باشند، چون الان تعداد منتقدین وضعیت فوتبال بیشتر از هر زمان دیگری است. اینکه برای نقد محرومیت صادر شود یک‌ کار غلط و‌خطرناک است. البته هیچ نقدی نباید توام با توهین و‌ افترا باشد ولی اگر نقد از طرف جامعه حذف شود، مشکل به وجود می‌آید و ما نباید باب نقد را ببندیم. مخصوصا اینکه ما در قانون اساسی‌مان بحث آزادی بیان را داریم.

وی با اشاره به شخصیت سعید آذری ابراز داشت: شاید بیشتر از 10 سال که ایشان را ندیده‌ام ولی خارج از محتویات این پرونده شهادت می‌دهم من که سال‌ها در ارکان مختلف قضایی فدراسیون بوده‌ام‌، این‌ مرد را همیشه به خوشنامی و حسن‌ مدیریت می‌شناسم. گواهی می‌دهم هیچ وقت در ارکان تحت تصدی ما آذری را نخواستیم ولی الان‌ چه کار در این فوتبال کرده‌ایم و چه مدیریتی داشته‌ایم که حالا حتی صدای کریم باقری هم در آمده است؟  شاه حسینی در خاتمه گفت: مطمئن باشید آذری و امثال آذری حرفهای‌شان از سر دلسوزی است و هیچ وقت اقدامات انتحاری انجام‌نمی‌دهند. آقایان تاب مقاوت خودشان را در برابر انتقادات زیاد کنند نه اینکه بخواهند منتقد را تنبیه کنند.

ارسال نظر
توجه : نظرات حاوی توهین،افترا،اتهام و ... به اشخاص حقیقی و حقوقی، نظرات شعارگونه مانند مرگ، درود و مشابه آنها و همچنین نظرات طولانی تر از 500 حرف به هیچ وجه منتشر نخواهد شد.

هر نظر = امتیاز برای اعضای سایت. بیشتر بدانیم
 
 
 

نظرات شما (0 نظر تا کنون)

  
فعال ترین هواداران
  • علی یزدانی > امتیاز نظرات : 670 - امتیاز پیش بینی فصل جاری : 500 - مجموع امتیازات : 2281
  • بهزاد زراعت > امتیاز نظرات : 2 - امتیاز پیش بینی فصل جاری : 483 - مجموع امتیازات : 1815
  • رضا زراعت > امتیاز نظرات : 0 - امتیاز پیش بینی فصل جاری : 481 - مجموع امتیازات : 1692
  • علی زراعت > امتیاز نظرات : 0 - امتیاز پیش بینی فصل جاری : 462 - مجموع امتیازات : 1780
  • مژگان آقاجری > امتیاز نظرات : 0 - امتیاز پیش بینی فصل جاری : 453 - مجموع امتیازات : 1670
  • ناصر رحيمي فر > امتیاز نظرات : 1119 - امتیاز پیش بینی فصل جاری : 384 - مجموع امتیازات : 2997
  • فاطمه دهقان > امتیاز نظرات : 4 - امتیاز پیش بینی فصل جاری : 346 - مجموع امتیازات : 1342
  • عبدالقادر کامیاب > امتیاز نظرات : 55 - امتیاز پیش بینی فصل جاری : 334 - مجموع امتیازات : 1060
  • سيد بابك صالحي > امتیاز نظرات : 2392 - امتیاز پیش بینی فصل جاری : 298 - مجموع امتیازات : 3803
  • محمد تقی محب > امتیاز نظرات : 5 - امتیاز پیش بینی فصل جاری : 196 - مجموع امتیازات : 536
نظرات برگزیده
عباس مکوندی : سلام انتخاب قطبی برا فولاد و خوزستان گزینه بسیار عالی است --- عبدالقادر کامياب : زنده باد فولاد بهترین مربی افشین قطبی --- Amordad : سلام،ضمن خوشامدگویی به آقای قطبی،امیدوارم ایشان در فولاد موفق باشند و هواداران صبور فولاد را خوشحال کنند،فولاد در نیم فصل به خانه تکانی اساسی نیاز دارد.با احترام باید عرض کنم بعضی بازیکنان فعلی به هیچ عنوان در حد نام فولاد نیستند و بی انگیزه هستند. --- مصطفی : تبریک بی کران به همه هواداران و باشگاه فولاد. از تمام تعریف ها که بگذریم باید فکری برای از دست دادن فرصت های 100% گل کرد.به امید قهرمانی دوباره فولاد. --- محمد خلوصی : زنده باد فولاد و فولادی --- عزیز : ماشالله فولاد خوزستان ستاره خوزستان --- علی : اگر این حمایتها وهمدلی بین مجموعه باشگاه فولاد مستمر باشداحتمال کسب سهمیه آسیایی برای فولاد دور ازانتظار نیست. --- منصور : سلام : آقای نوید مظفری کارشناسی تیز بین وفنی وعالی وصدالبته باعدالت گل 100%صحیح فولاد را تایید کرد.جناب نوید مظفری توایران همین 1دونه است .اگه یکی دیگه مثلش داشتیم عالی میشد.ولی نداریم.درود برشرف آقای نوید مظفری.فردوسی پور خواست منحرفش کنه ولی بادیدن تکرای صحنه محکومش کرد. به این میگن داور بین المللی نه فغانی. --- منصور : سلام:بله .مسلمه کسانی که به بازیکن فولاد به هردلیلی فحاشی میکنن فولادی نیستند وحتماهوادار تیمهای دیگه هستند واز آمدن آقا رحیم به فولاد ناراحتند.کانون میتونه اینا راشناسایی کنه.وتحویل نیرو انتظامی بده.فحاشی جرم است وزندانی دارد.آقا رحیم کسانی که فحش دادند بی شخصیتی خود وخانواده شان را نشان دادند ودرواقع خودشون لایق این حرفها هستند.شما ناراحت نشید. --- ایمان : همه جوانان خوب بودن ولی آقای پورموسوی دروازه فولاد مطمئن نیست این بابت تخریب هیچکس نیست . ---