FooladFc.ir

نکونام: به برنامه لیگ اعتراض نکردیم اما...

جواد نکونام سرمربی فولادخوزستان در گفت‌وگویی مفصل به وضعیت تیمش در مسابقات پیش‌رو پرداخت.
به گزارش سایت باشگاه فولادخوزستان،، تیم فوتبال فولاد خوزستان این هفته در دیدار خانگی برابر سپاهان متوقف شد و البته با این امتیاز یک رتبه در جدول بالا رفت و پنجم شد. این دیدار بیست و دومین دیدار متوالی بدون شکست شاگردان نکونام در فولاد آره‌نا بود.
سرمربی فولاد در گفت‌وگویی با رادیو ورزش در خصوص وضعیت اخیر تیمش صحبت‌هایی مطرح کرد که در زیر آن را مرور می‌کنیم:
🔺می‌توانستیم سپاهان را شکست بدهیم
 با تیم خوب سپاهان بازی داشتیم و واقعا باید به سپاهانی ها برای داشتن چنین تیمی تبریک گفت. تیم خوب و پرمهره‌ای دارند. می دانستیم بازی سنگینی داریم و نکته مهم این بود که بتوانیم نقاط قوت و ضعف این تیم را کنترل کنیم. به هر حال چون بازی در خانه مان بود و می توانستیم به سه امتیاز برسیم، تمرکزمان این بود که به برد برسیم. خوب بازی کردیم و باریکنانم زحمت کشیدند و اگر کمی حواس‌مان جمع بود حتما می‌توانستیم با برد خارج شویم.
🔸تیمم فوروارد ندارد
در مجموع داور خوب قضاوت کرد چون بازی سنگینی بود. در گرمای اهواز قضاوت هم سخت می‌شود. مهمترین موردی که اتفاق افتاد و ما نسبت به آن گله داشتیم، صحنه ای بود که بازیکن ما موقعیت تک به تک را از دست داد و گلر حریف توپ را سیو کرد و به بیرون رفت و کرنر واسه ما گرفته نشد. به هر حال شرایط به صورتی است که هر موقعیت برای تیم ها مهم است. داور کرنر نگرفت و بازیکن من اعتراض کرد و بعد داور به چهار نفر کارت زرد داد و با این کارت‌ها ساسان انصاری را از دست دادم و شیمبا را هم که نداشتم و حالا تیمم اصلا فوروارد ندارد، آن هم به خاطر اشتباه داور.
🔺بعد از بازی با مس مصدوم‌ها را می‌شماریم
 در ایران هم قانونی نیست که بخواهند کارت‌ها را برگردانند و تا حالا نیز چنین اتفاقی نیفتاده است و به همین دلیل نسبت به این موضوع اعتراضی نکردیم و اگر قانونی بود، قطعا اعتراض می کردیم و چهار کارت ما باید بر می‌گشت. در مجموع با توجه به بازی سنگینی که بود، آقای منصوریان قضاوت خوبی داشت. در این مقطع حساس لیگ، هر کارت خیلی تاثیر دارد و اکنون باتوجه به شرایط کرونایی که در اهواز است، هم بازیکن کرونایی و هم مصدوم داشتم. برای بازی با مس رفسنجان نیز بعد از بازی تعداد مصدوم ها را می‌شماریم (باخنده). البته یکسری قطعا به این دیدار می‌رسند و یکسری را بازهم نخواهیم داشت.
🔺به فولاد زور بگویند، اتفاقی نمی‌افتد
پنجره ما به خاطر یک بازیکن بسته شد و به جای این‌که شدیدترین مجازات را برای بازیکن در نظر بگیرند برای باشگاهی که نماینده ایران در آسیا بود، در نظر گرفتند. برنامه ریزی لیگ به صورتی است که یک بار به صورتی برنامه را برای ما در نظر نگرفتد که یک بار تیمم دو بازی متوالی در خانه انجام دهد. چرا باید تیم من هر چهار روز یک بار بازی کند؟ تیم فولاد چون نه زور، دارد و نه هوادارانش اعتراض و تجمع می‌کند، اگر به فولاد زور بگویند اتفاقی هم نمی‌افتد اما من به عنوان سرمربی فولاد وظیفه دارم از حق فولاد و استان خوزستان دفاع کنم. از مردم و هواداران تیمم برای این برنامه‌ریزی عذرخواهی میکنم. اما زوری نداریم و نمی توانیم کاری کنیم. به هر حال به صورتی برنامه‌ریزی کردند که خداناکرده فولاد دو بازی متوالی در خانه انجام ندهد و اتفاقاتی بیافتاد که فولاد نتیجه بگیرد و بالا بیاید.
🔸به برنامه لیگ اعتراض نکردیم اما...
این‌ برنامه‌ریزی ها برای من تاثیر دارد. البته ما اعتراضی هم نکردیم اما تا پایان لیگ، فولاد از این برنامه‌ریزی ضرر کرده است. رفسنجان با شش روز استراحت مقابل ما بازی می کند، در حالی که شرایط برای ما به این صورت نیست و کجای این عدالت است و باید یک بازی نابرابر داشته باشیم. شرایط‌مان خیلی سخت است و خدا را شکر دوستان بدترین برنامه‌ریزی را برای ما انجام داده‌اند. سازمان لیگ، قبل از  پلی آف آسیا یک بازی ما را لغو کرد که همان موقع از آن‌ها تشکر کردم که نگاه ملی داشتند اما در سایر برنامه‌ریزی به این صورت نشد.
🔺امیدوارم اسپانیا یا ایتالیا قهرمان شوند
 فوتبال قابل پیش بینی نیست. امسال باتوجه به ساعت تمرینی‌مان فوتبال لیگ اروپا را خیلی کم دیدم که بخواهم کارشناسی کنم اما از برد دیشب اسپانیا مقابل کرواسی خیلی خوشحال شدم چون عرق خاصی به اسپانیا دارم و امیدوارم اسپانیا یا ایتالیا قهرمان شوند.

کد خبر : 10246 - چهارشنبه 09 تیر 1400 - 8:30
© کلیه حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به باشگاه فولاد خوزستان است