FooladFc.ir
افشین قطبی در کنفرانس خبری پیش از بازی با ماشین سازی:
فولاد توانایی حضور در بالای جدول را دارد

سرمربی تیم فوتبال فولاد خوزستان گفت: در هر بازی ۶، ۷ موقعیت گل داریم و اگر بتوانیم نیمی از آنها را هم تبدیل به گل کنیم، بسیار خوب است.

به گزارش سایت باشگاه فولاد خوزستان، افشین قطبی در نشست خبری پیش از دیدار تیمش مقابل ماشین‌سازی تبریز گفت: وقتی کارم را در فولاد شروع کردم، در اولین بازی به تبریز آمدم. با شهر و مردمی زیبا و بسیار مهربان. شب گذشته به اینجا رسیدیم و از میهمان نوازی مردم تشکر می‌کنیم. اکنون باید جمع شویم و به مردمی که از سیل حادثه دیده و زندگی‌شان را از دست داده‌اند، از ته دل کمک کنیم. من واقعاً از این اتفاق متاثر شدم.

 

وی اضافه کرد: ما هشت بازی دیگر داریم که این هشت بازی برای همه تیم‌های لیگ، بازیکنان و مربیان بسیار حائز اهمیت است. تبریز هم یک تیم در کورس قهرمانی دارد و مسلماً بازی‌هایی که در اینجا برگزار می‌شود اهمیت دارد. تلاش می‌کنیم اولین بازی‌مان در سال جدید را به خوبی پشت سر بگذاریم.

 

قطبی درباره اینکه اولین بازی‌اش با فولاد در تبریز با نتیجه خوبی همراه بود اما در ادامه نتایج خوبی نگرفت، گفت: زمانی که مقابل تراکتورسازی بازی کردیم، بازیکنان من استثنایی بازی کردند. یکی از بهترین بازی‌های ما بود و فضایی که در تیم ایجاد شده بود، بسیار خوب بود. بعد از آن بازی با مسئولان باشگاه صحبت کردم و گفتم که نمی‌توانیم تا انتهای لیگ اینگونه بازی کنیم، مگر اینکه تیم تقویت شود تا بتوانیم وارد کورس قهرمانی شویم.

 

سرمربی فولاد ادامه داد: متأسفانه دو بازیکن‌مان را به دلیل مصدومیت از دست دادیم و عبدالله کرمی و سینا مریدی که از بهترین‌های ما بودند، مصدوم شدند. در نیم فصل شاید نتوانستیم آنطور که انتظارمان بود آماده شویم، اما توانستیم از 4 بازی ابتدایی نیم فصل 10 امتیاز بگیریم. با این حال رفته رفته کارمان سخت شد. لیگ برتر ایران اکنون بسیار سخت شده و تیم‌ها نزدیک به هم هستند. آن چیزی که فکر می‌کنم بسیار مهم است، اینکه ما توانستیم 7 امتیاز مقابل تیم‌های بالای جدول کسب کنیم و این نشان می‌دهد توانایی بالایی داریم و این تیم توان قرار گرفتن بین تیم‌های بالای جدول را دارد. هرچند ما می‌خواهیم و بر اساس محاسبات ریاضی همچنان می‌توانیم که سهمیه آسیایی را هم کسب کنیم، البته این بستگی به نتایج تیم‌های بالای جدول دارد.

وی درباره مصدومان و محرومان تیمش اظهار داشت: کارمان به اندازه کافی سخت است. اجازه بدهید در مورد مصدومان چیزی نگویم. شیمبا محروم است و فقط او را به تبریز نیاورده‌ایم. در بازی فردا هم باید ببینیم شرایط چگونه می‌شود و از کدام بازیکنان در ترکیب استفاده می‌کنیم.

 

قطبی در خصوص شناختش از ماشین‌سازی گفت: فردا بازی مشکلی داریم. ماشین سازی با سرعت بالایی بازی می‌کند و در انتقال توپ از دفاع به خط حمله سرعت‌شان بسیار خوب است. در خانه هم بسیار خوب بازی می‌کنند و در جدول هم سه چهار تیم نزدیک این تیم هستند. در بازی‌های قبلی به خصوص مقابل استقلال دیدید که ما با چه کیفیتی بازی می‌کنیم. با این حال فکر می‌کنم اگر بتوانیم یک ایرادمان را درست و موقعیت‌ها را تبدیل به گل کنیم، می‌توانیم به پیروزی برسیم. ما در هر بازی 6، 7 موقعیت گل داریم و اگر بتوانیم نیمی از آنها را هم تبدیل به گل کنیم، بسیار خوب است.

 

وی در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه فوتبال ایران از آخرین بازی که او سرمربی تیم ملی ایران بود تا اکنون که دوباره به فوتبال ایران بازگشته چه تفاوت‌هایی کرده و آیا کیفیت بالای لیگ برتر به تیم ملی هم کمک می‌کند یا نه، گفت: امکانات بهتر شده و همچنین فکر می‌کنم بازیکنان به لحاظ جسمی و روحی شرایط بهتری دارند. مربیان بسیار خوبی اینجا هستند، تیم ملی پیشرفت کرده و بهترین تیم آسیاست. با برنامه‌ریزی و پیشرفت بهتر می‌توانیم جزو بیست تیم برتر جهان شویم. من که با بازیکنان کار می‌کنم،‌ می‌بینم که چیزی کم از بازیکنان انگلیس، پرتغال و اسپانیا ندارند و فقط بحث فرهنگی و آموزشی است. مسئولان فوتبال ایران هم برای این بخش در حال برنامه‌ریزی هستند و من آینده خوبی برای فوتبال ایران می‌بینم.

 

سرمربی فولاد در واکنش به این مسئله که به نظر می‌رسد با شرایطی که ماشین‌سازی دارد، تساوی هم برای تیم او رضایت بخش است، گفت: آن چیزی که برای ما اهمیت دارد، ساختن تیمی برای آینده فولاد است. ما یک بازی مقابل سایپا داشتیم که دیدم فقط 273 نفر در ورزشگاه حضور دارند. وقتی کنار زمین ایستادم، اشک در چشمانم جمع شد که چرا برای دیدن یک فوتبال حرفه‌ای فقط این تعداد تماشاگر به ورزشگاه آمده است. بازی هم پخش زنده نداشت. ما مربیان باید به کیفیت بازی‌ها به لحاظ فنی هم فکر کنیم و اگر اینطور نباشد، تماش اگران نمی‌آیند. برای آینده و کیفیت فوتبال ایران کار می‌کنیم و همیشه به دنبال ارائه بازی زیبا هستیم و فردا هم دنبال پیروزی هستیم و پیش از هر چیز به دنبال بازی زیبا خواهیم بود.

 

قطبی در خصوص اینکه نقش ستاره‌های فوتبال در کمک به مشکلات مردم در حوادث اخیر سیل را چقدر می‌داند، خاطرنشان کرد: شما وقتی یک فوتبالیست هستید و عشق هواداران به مربیان و فوتبالیست‌ها وجود دارد، نیاز می‌بینیم این عشق و محبت جبران شود. مردم ما این مدت خیلی زجر و سختی کشیدند و باید به بهبود شرایط آنها کمک کنیم.

کد خبر : 9289 - پنج شنبه 08 فروردین 1398 - 18:24
© کلیه حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به باشگاه فولاد خوزستان است