1399/09/07
22:56
Register

تبلیغاتسایر لیگ ها

مسئول کمیته فرهنگی

صفحه اصلی >    مسئول کمیته فرهنگی

مسئولیت کمیته فرهنگی باشگاه فولاد خوزستان بر عهده اسماعیل عسکریان می باشد.

در تابستان سال 1391 سیف اله دهكردی مدیرعامل باشگاه فرهنگی ورزشی فولاد خوزستان با صدور حکمی، اسماعیل عسکریان را به عنوان مسئول كمیته فرهنگی این باشگاه منصوب کرد.
عسکریان علاوه بر اینکه سوابق زیادی در امور فرهنگی دارد و مقالات زیادی نیز در این حوزه به رشته تحریر در آورده است ، مدرس دانشگاه نیز می باشد و به تدریس معارف اسلامی و علوم سیاسی مشغول است.
فرهنگ سازی برای بازیکنان و دست اندرکاران فوتبال کشور، آشنا کردن بازیکنان، مربیان و تماشاگران با مقولات فرهنگی، ایجاد روحیه و اخلاق صحیح و ارایه فوتبال پاک از جمله مواردی است که از سوی کمیته امور فرهنگی باشگاه های فوتبال کشور انجام خواهد شد.
باشگاه فولاد خوزستان همواره به عنوان یکی از باشگاه های کم حاشیه و حتی بدون حاشیه فوتبال ایران محسوب می شود به نحوی که در طول دوازدهمین دوره از لیگ برتر ایران (فصل 1392-1391) هیچکدام از بازیکنان این باشگاه به کمیته انظباطی فدراسیون فوتبال فرا خوانده نشدند و این باشگاه با تمهیدات کمیته فرهنگی اش، پاک ترین کارنامه را از نظر انظباطی در میان تیم های لیگ برتری داشت.


گفتگو با مسئول کمیته فرهنگی باشگاه فولاد خوزستان؛اولویت ما مطرح شدن مبانی پهلوانی است

تصوير خبر

 اسماعیل عسگریان، مسئول کمیته فرهنگی باشگاه فولاد در پاسخ به این سوال که "فرهنگ در باشگاه فولاد چطور تعریف می‌شود؟" گفت: ما در باشگاه خط مشی و اهدافی تعیین ‌کرده‌ایم که بر اساس آن مسئولیت ما فقط فنی نیست. در باشگاه فولاد ابتدا به تحصیل بازیکنان و سپس به منش اخلاقی و مسائل اجتماعی آنها اهمیت می‌دهیم.

وی ادامه داد: در این راستا برنامه‌ریزی می‌کنیم تا بازیکنانمان مبانی اخلاقی، روحیه جوانمردی و تعلق ملی و مذهبی را به عنوان اصول مهم در نظر داشته باشند. این مسائل اخلاق را به صورت کلی در بر می‌گیرد و به خیلی از مسائل کمک می‌کند.
عسگریان همچنین گفت: ما این کارها را از سنین پایه شروع می‌کنیم و اولین کاری که می‌کنیم برگزاری کلاس‌های منظم برای تیم‌های رده سنی مختلف است. این کلاس‌ها قبل، میان و پایان هر فصل برگزار می‌شود و عملکرد بازیکنان را مورد ارزیابی قرار می‌دهد. مسائل اجتماعی ، اخلاق ورزشی و مبانی صحیح‌ تربیتی در این کلاس‌ها مورد بررسی انجام می‌شود.وی افزود: سعی می‌کنیم از مربیانی استفاده کنیم که اخلاقی باشند و بار فنی هم داشته باشند. اولویت ما مطرح شدن مبانی پهلوانی است که در جامعه به عنوان ارزش‌های خوب مطرح هستند. علاوه بر این‌ها حضور در مراسم مذهبی، آسایشگاه‌ها و مراکز مهم فرهنگی هم در برنامه‌های ما هست.
عسگریان همچنین درباره نحوه انتخاب بازیکنان جوان و نوجوان در باشگاه فولاد، گفت: ابتدا در پایان هر سال تحصیلی فراخوان عمومی می‌دهیم که استقبال زیادی هم می‌شود و حتی یک سال حدود سه هزار نفر ابراز علاقه کردند. سپس چند کمیته‌ تشکیل می‌دهیم که بر اساس فرم‌های مربوط به بازیکنان نمره می‌دهند. در نهایت نمره‌ها را با هم جمع می‌زنیم و نفرات برتر را انتخاب می‌کنیم.
عسگریان همچنین گفت: ما روی تماشاگران هم کار می‌کنیم و حتی به لیدرها آموزش می‌دهیم. البته معتقدم که کار فرهنگی زمان بر است و نتیجه‌اش در باز خورد جامعه مشخص می‌شود. به نظرم ما نمره منفی نمی‌گیریم، چون تمام تلاش خود را می‌کنیم.وی افزود: در مسائل فرهنگی جامعه خیلی موثر است. تربیت خانوادگی، اجتماع، مسائل فرهنگی و قومیتی در مسائل اخلاقی بازیکن تاثیر دارد. کار فرهنگی چند مقوله دارد که باشگاه یکی از حلقه های آن است.عسگریان در پایان به یکی از اقدامات فرهنگی باشگاهش اشاره کرد و گفت: در سال روز آزادسازی سوسنگرد و بستان به این شهر رفتیم و حسین فرکی آنجا صحبت کرد و اتفاقا مردم زیادی هم استقبال کردند. همچنین در آن مراسم با تیم منتخب سوسنگرد و دشت آزادگان بازی کردیم. بزرگداشت خوبی بود و حتی سردار جعفری هم یک روز کامل آنجا بود.

 

فعال ترین هواداران
  • علی یزدانی > امتیاز نظرات : 667 - امتیاز پیش بینی فصل جاری : 447 - مجموع امتیازات : 2225
  • رضا زراعت > امتیاز نظرات : 0 - امتیاز پیش بینی فصل جاری : 430 - مجموع امتیازات : 1641
  • بهزاد زراعت > امتیاز نظرات : 2 - امتیاز پیش بینی فصل جاری : 421 - مجموع امتیازات : 1753
  • علی زراعت > امتیاز نظرات : 0 - امتیاز پیش بینی فصل جاری : 400 - مجموع امتیازات : 1718
  • ناصر رحيمي فر > امتیاز نظرات : 1119 - امتیاز پیش بینی فصل جاری : 384 - مجموع امتیازات : 2997
  • مژگان آقاجری > امتیاز نظرات : 0 - امتیاز پیش بینی فصل جاری : 383 - مجموع امتیازات : 1600
  • فاطمه دهقان > امتیاز نظرات : 4 - امتیاز پیش بینی فصل جاری : 303 - مجموع امتیازات : 1299
  • عبدالقادر کامیاب > امتیاز نظرات : 53 - امتیاز پیش بینی فصل جاری : 299 - مجموع امتیازات : 1023
  • سيد بابك صالحي > امتیاز نظرات : 2392 - امتیاز پیش بینی فصل جاری : 254 - مجموع امتیازات : 3759
  • محمد تقی محب > امتیاز نظرات : 5 - امتیاز پیش بینی فصل جاری : 196 - مجموع امتیازات : 536
نظرات برگزیده
عباس مکوندی : سلام انتخاب قطبی برا فولاد و خوزستان گزینه بسیار عالی است --- عبدالقادر کامياب : زنده باد فولاد بهترین مربی افشین قطبی --- Amordad : سلام،ضمن خوشامدگویی به آقای قطبی،امیدوارم ایشان در فولاد موفق باشند و هواداران صبور فولاد را خوشحال کنند،فولاد در نیم فصل به خانه تکانی اساسی نیاز دارد.با احترام باید عرض کنم بعضی بازیکنان فعلی به هیچ عنوان در حد نام فولاد نیستند و بی انگیزه هستند. --- مصطفی : تبریک بی کران به همه هواداران و باشگاه فولاد. از تمام تعریف ها که بگذریم باید فکری برای از دست دادن فرصت های 100% گل کرد.به امید قهرمانی دوباره فولاد. --- محمد خلوصی : زنده باد فولاد و فولادی --- عزیز : ماشالله فولاد خوزستان ستاره خوزستان --- علی : اگر این حمایتها وهمدلی بین مجموعه باشگاه فولاد مستمر باشداحتمال کسب سهمیه آسیایی برای فولاد دور ازانتظار نیست. --- منصور : سلام : آقای نوید مظفری کارشناسی تیز بین وفنی وعالی وصدالبته باعدالت گل 100%صحیح فولاد را تایید کرد.جناب نوید مظفری توایران همین 1دونه است .اگه یکی دیگه مثلش داشتیم عالی میشد.ولی نداریم.درود برشرف آقای نوید مظفری.فردوسی پور خواست منحرفش کنه ولی بادیدن تکرای صحنه محکومش کرد. به این میگن داور بین المللی نه فغانی. --- منصور : سلام:بله .مسلمه کسانی که به بازیکن فولاد به هردلیلی فحاشی میکنن فولادی نیستند وحتماهوادار تیمهای دیگه هستند واز آمدن آقا رحیم به فولاد ناراحتند.کانون میتونه اینا راشناسایی کنه.وتحویل نیرو انتظامی بده.فحاشی جرم است وزندانی دارد.آقا رحیم کسانی که فحش دادند بی شخصیتی خود وخانواده شان را نشان دادند ودرواقع خودشون لایق این حرفها هستند.شما ناراحت نشید. --- ایمان : همه جوانان خوب بودن ولی آقای پورموسوی دروازه فولاد مطمئن نیست این بابت تخریب هیچکس نیست . ---